A | B | C | D | E | F | G | H | CH | I | J | K | L | M | N | O | P | R | S | T | U | V | W | Z

Malta - Diskuze

Původní dotaz

Kolik si vzít peněz na Maltu?

20.07.2010 09:06:03 | Lipo
Nevíte někdo prosím, kolik bych si měl rozměnit na Maltu peněz? Odlétáme s s přítelkyní koncem července a nevím, kolik si rozměnit, aby jsme mohli občas zajít na večeři, vstupné, atd. Díky
Poslední reakce
Velikost písma
+
+
+
Řadit podle času | Řadit podle vláken vzestupně sestupně

Při vkládání příspěvku do diskuze jako neregistrovaný uživatel budete mít u vašeho příspěvku zobrazenu IP adresu

:-) :-( ;-) :-P :-D :-[ :-\ =-O :-* 8-) :-$ :-! O:-) :'( :-X :-)) :-| <3 <:-) :-S >:) (((H))) @};-- \o/ (((clap))) :-@
Mesi 29.08.2012 19:47
Re: Kolik peněz?  

Ceny v obchodech jsou téměř stejné jako v ČR. V restauracích čekejte ceny jako kdekoli jinde v Evropě (mimo postkomunistických států). Vstupné do aquaparku mi přijde vzhledem k jeho velikosti vyšší. Kolik zaplatíte za výlety, záleží, jestli vyrazíte na vlastní pěst nebo s cestovkou. Vše se tu dá objezdit autobusem.
Ceny základních věcí a řadu dalších informací najdete na www.mesialbum.wz.cz (odkaz Vše o Maltě).
Největší firma přes výlety je Captain Morgan Cruises (http://www.captainmorgan.com.mt)

Janika
29.08.2012 11:49 82.208.31.***
Kolik peněz?  

Ahojky, jedu na 14 dní na Maltu a vůbec nevím kolik Eur si vzít. Máme tam mít polopenzi a plánujeme nějaké výlety jako např. do aquaparku či výlet na Gozo.Kolik je tak optimální si s sebou vzít,aby člověk vystačil? :-) Děkuji moc.

• Anonym (4)
  • Anonym (1)
Marjam 24.07.2010 11:37
RE: RE: RE: Kolik si vzít peněz na Maltu?  

Nemáš zač :-) Myslím, že těch 200 EUR by mohlo stačit. Co si pamatuji, nejdražší výlety byly okolo EUR. Pokud budete chtít procestovat Maltu, nejlepší je to na vlastní pěst, vzít si mapu a průvodce. Autobusy jsou levné a za pár korun člověk vidí celý ostov. Jinak mě se na Maltě líbilo, byla jsem tam na jazykovém kurzu a procestovala jsem nejen celou Maltu, ale i okolní ostrovy a dokonce jsem si zajela i na Sicílii. Co byste neměli vynechat? Určitě jeden den do hlavního města Vallety a pak bylo hrozně krásné město Mdina. Krásné byly i ostrovy Gozo a Comino. Gozo na památky, ale jelikož jedete v červenci, spíš bych se jela vykoupat na ostrov Comino. Byla tam nádherná voda, jako v Karibiku :-) Jinak co se týče jídla, vesměs máš v restauracích vše evropské, takže jako u nás. Hodně jsem si kupovala ve stáncích také teplé pečivo plněné třeba masem nebo párkem, to mi bohatě stačilo místo oběda, tak tam dost přidávají perníkové koření, ale jde jen o zvyk, bylo to dobré :-) Jinak já jsem bydlela v rodině, takže jsem měla možnost ochutnat i tradiční maltská jídla. Hodně dělají ryby, rybí polévky a zeleninové pokrmy. Ač ryby miluji, jejich mi moc nechutnaly, byly hrozně suché. Ale jinak v restauracích jak říkám, klasika jako u nás plus něco ze středomořské kuchyně :-) Doufám, že se vám bude líbit :-)

• Anonym (1)
Lipo
21.07.2010 07:54 83.240.30.***
RE: RE: Kolik si vzít peněz na Maltu?  

Díky za rychlou odpověd:-). Je to naše první společná dovolená,chtěli jsme poznat Maltu, projet se na lodi a určitě chodit do restaurací. Prostě maximální pohodlí:-). Počítal jsem předběžně 200 eur na osobu, ale nejsem si jistý. Jak se ti tam líbilo? Máš nějaký tip prosím, co by jsme neměli vynechat? A jaké je tam jídlo?

• Anonym (1)
Marjam 20.07.2010 12:03
RE: Kolik si vzít peněz na Maltu?  

Lipo - záleží co všechno máš v plánu, zda budeš jezdit na výlety a pokud ano, zda na vlastní pěst nebo s CK. Pak taky záleží, jak moc si tak chcete "vyhodit z kopýtka" ;-) Když jsem byla vloni na Maltě, agentura doporučovala na osobu 140 EUR na týden, což mi přišlo strašně moc. Pokud by člověk chodil na jídlo denně do restaurace a dopřával si alko nápoje, určitě není problém před sto euro utratit. Já jsem šetřila a v podstatě když to shrnu bych řekla, že těch 140 EUR mi stačilo za jídlo na měsíc. Ale jak říkám, záleží i na těch výletech a jak moc si chcete dopřát. Jídlo v restauraci stojí 15 - 20 EUR a co se týká výletů, abys měl přehled, tak např. pojedeš-li sám, za bus dáš max. 1,5 EUR, výlety od CK stojí v průměru kolem 20 - 30 EUR. Pokud mohu poradit, raději si vem víc a dovez to zpátky, než aby ti tam pak peníze chyběli. Klidně se ptej, pokud tě něco zajímá...

Lipo
20.07.2010 09:06 83.240.30.***
Kolik si vzít peněz na Maltu?  

Nevíte někdo prosím, kolik bych si měl rozměnit na Maltu peněz? Odlétáme s s přítelkyní koncem července a nevím, kolik si rozměnit, aby jsme mohli občas zajít na večeři, vstupné, atd. Díky

• Anonym (2)
  • Anonym (4)
Zpět na všechny diskuze z tohoto státu